Hlavní obsah
Památné lípy u kaple sv. Anny v Satalicích Foto: Aleš Rudl

Psího posla lásky ukamenoval bratr zamilované dívky

Smutný konec čekal vycvičeného psa, kterého dva jordánští milenci využívali k předávání milostných dopisů. Tříletého německého ovčáka jménem Velký Joe ukamenoval bratr zamilované dívky, který odhalil tajnou misi zvířete. Pes právě přinesl nabídku k sňatku.

Památné lípy u kaple sv. Anny v Satalicích Foto: Aleš Rudl
Psího posla lásky ukamenoval bratr zamilované dívky

Bratr dívky se rozzuřil natolik, že psa na místě ukamenoval. S pohrůžkou stejné smrti se pak vydal do domu nápadníka své sestry. Ten se o dívku ucházel již před třemi lety, její rodina jej však odmítla, protože byl dosud studentem a nemohl by svoji ženu dostatečně zajistit.

Pes chodil na nákupy

Velký Joe byl svým pánem naučen chodit do místního zelinářství s nákupním seznamem a donášet domů takto zakoupené potraviny. To inspirovalo syna majitele psa k tomu, aby zvíře naučil donášet milostná psaníčka své vyvolené. Velký Joe přiběhl k domu dívky a štěkal, dokud si nepřišla dopis vyzvednout.

Sousedé stojí za milenci

Tělo nešťastného posla lásky zakopal jeho majitel ve své zahradě ve městě Zarka asi 27 km severovýchodně od jordánského hlavního města Ammánu. Rodina i sousedé odhaleného mileneckého páru přišli za dívčiným otcem a naléhali na něj, aby svatbu povolil. Sňatek je očekáván v nejbližší době.

Organizace bojující za lidská práva často obviňují konzervativní muslimskou zemi Jordánsko z pronásledování žen. Ročně se v zemi odehraje v průměru 24 "vražd ze cti" vykonaných na ženách obviněných ze sexuální nepřístojnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků