Hlavní obsah
Znak pieng je opravdu složitý. Schválně si zkuste, jak dlouho by vám trvalo jej opsat.

Profesor vynalezl velmi účinný trest pro opozdilce

Univerzitní profesor Wang S´-ťün z čínské provincie S´-čchuan se rozhodl skoncovat s nedochvilností svých studentů originálním způsobem. Opozdilce trestá požadavkem, aby tisíckrát opsali dosud neznámý čínský znak odpovídající slabice pieng.

Znak pieng je opravdu složitý. Schválně si zkuste, jak dlouho by vám trvalo jej opsat.
Profesor vynalezl velmi účinný trest pro opozdilce

Znak se skládá z 56 tahů a pořídit požadovaný počet kopií je mimořádně náročné. Jedna potrestaná studentka prohlásila, že už dál nemůže, i když za sebou měla teprve 200 opisů, a prosila Wanga, aby jí trest zmírnil. Pozdě na jeho hodiny už chodit určitě nehodlá.

Druhý opozdilec při pohledu na předloženou složitost prohlásil, že raději místo toho nakreslí sto hliněných bojovníků. Což učinil, ale strávil nad tím čtyři hodiny. Podle ekonomického deníku Čcheng-tu zatím nikdo další potrestán nebyl.

Čínské znaky jsou řazeny podle BBC k nejobtížnějším ze všech jazyků. Jsou tvořeny variacemi na osm základních tahů a tyto variace se pak kombinují v jednotlivých znacích, jež jsou základem slov a vět. Podle expertů se dá znalosti čínského písma dosáhnout jedině trpělivým opakováním.

Znak pieng je naprosto nový a v čínském slovníku neexistuje. O to rychleji se díky vynalézavému profesorovi šíří mezi uživateli internetu. Mnozí ocenili učitelův tvůrčí přístup k trestání, avšak další napsali, že jim stačil pohled na znak, aby jim zašla chuť chodit pozdě do školy.

Profesora Wanga znak napadl při návštěvě provincie Šan-si, kde mu naservírovali nudlové jídlo tohoto jména.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků