Hlavní obsah
 

Proč ještě nespíš? ptal se Polák medvěda v zasněženém lese

Polský lesník Kazimierz Nóżka se divokých zvířat rozhodně nebojí. Nedaleko polsko-slovenských hranic natočil medvěda, jenž ještě neulehl k zimnímu spánku, k čemuž ho lesník na záběrech nabádá. Nóżka divoká zvířata v polských lesích nenatočil poprvé.

 
Proč ještě nespíš? ptal se Polák medvěda v zasněženém lese

Nóżka pracuje jako lesník nedaleko polského města Baligród na jihovýchodě země. Při svých toulkách lesem se mu často podaří pořídit záběry, které by běžného návštěvníka lesa zřejmě pěkně vylekaly.

Jeho poslední video, které zveřejnila agentura Reuters, zachycuje „rozhovor“ mezi lesníkem a divokým medvědem.

Muž se potkal s medvědem hnědým a nevypadal u toho nijak překvapeně. „Proč ještě nespíš? Jdi spát, ale rychle!“ řekl medvědovi Nóżka.

Na dalších záběrech je vidět, jak medvěd z místa odchází a lesník na něj volá jménem. „Leszku!“ zvolá nakonec a medvěd se přece jen otočí, než definitivně odejde.

Bywa, że czasem trzeba opowiedzieć się po jednej ze stron ....z cyklu leśne przeżycia przeróżne (atak wilczej watahy na niedźwiedzie). Kazimierz Nóżka #las #Bieszczady #wilki #niedźwiedzie #atakwilków

Zveřejnil(a) Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe dne Sobota 23. prosince 2017

Zahnal i vlky 

Nóżka nenatočil video z polských lesů poprvé. V prosinci 2017 byly zveřejněny záběry, na kterých smečka vlků útočí na medvědí rodinu. Muž vlky zahnal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků