Hlavní obsah
Součástí Dne otevřených dveří je kromě prohlídky prostor i výklad porodních asistentek ohledně chodu porodnice. Foto: archiv nemocnice

Prince Harryho čeká na akademii tvrdý život

Britský princ Harry nebude mít na vojenské akademii Sandhurst na růžích ustláno. Už se totiž na něj nachystal generálmajor Andrew Ritchie, který je jejím velitelem. Kvůli princovi nehodlá svůj přístup nijak měnit.

Součástí Dne otevřených dveří je kromě prohlídky prostor i výklad porodních asistentek ohledně chodu porodnice. Foto: archiv nemocnice
Prince Harryho čeká na akademii tvrdý život

"Již dříve jsem se musel rozloučit s některými kadety, jejichž chování neodpovídalo striktním požadavkům kladeným na příští důstojníky, a v budoucnu na tom nehodlám nic měnit," prohlásil Ritchie.

Každé pochybení i mimo službu provázejí přísné následky, vyloučení nevyjímaje. Andrew Ritchie nevidí žádný důvod, proč by se měl k dvacetiletému princi Harrymu, který bude v kasárnách figurovat jako prostý pan Wales, chovat jinak než k ostatním.

Místo spánku práce

"Pravidelně k nám přicházejí lidé, kteří jsou zvyklí čtyři hodiny pracovat a zbylých dvacet spát nebo odpočívat. U nás se to musí odnaučit. Nejeden z nich to pochopitelně jen těžko snáší," uvedl generálmajor.

Je tedy zřejmé, že na rvačky s fotografy, flámy a drogy si jeho příští svěřenec bude muset dát zajít chuť. Nedávno se nechal unést a napadl fotografa. [celá zpráva]

Zábava pro prince i vojáky

Lépe se mezi vojáky vedlo jeho o dva roky staršímu bratru Williamovi, jenž si ale mezi nimi pobyl pouhý jeden den. Navštívil totiž výcvikový tábor elitní jednotky SAS v anglickém hrabství Hereford, kde dostal jednu z lekcí nutných k přežití.

Stal se přímým účastníkem simulované přestřelky, během níž prince, oblečeného do neprůstřelné vesty a s ochrannými brýlemi, členové speciálního komanda doslova vhodili do auta a převezli do bezpečí. Při cvičení však sehrál nejen roli prominentní oběti, ale vyzkoušel si také střelbu z automatické pistole.

"Princ si to velice užíval," prozradil jeden ze zapojených vojáků a poznamenal, že se bavili i oni sami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků