Hlavní obsah

Předvolební boj v Polsku zasáhl i jídelníček

Boj o voličské hlasy v Polsku zasáhl i jídelníček. Bitva mezi šéfem populistické Sebeobrany Andrzejem Lepperem a dvojčaty Kaczyńskými, prezidentem Lechem a premiérem Jaroslawem, se vede o recept na dušené kachny ve vlastní šťávě. Kaczyńským média i obyvatelé přezdívají kačeři nebo kačky, čehož využilo hnutí ve svém vtipu.

Předvolební boj v Polsku zasáhl i jídelníček

Recept se objevil v stranickém deníku Sebeobrany v rubrice: Šéfkuchař nedoporučuje. K pokrmu jsou podle něj nutné dvě kachny o něco menší než je průměrná velikost, které nadmíru překypují ambicemi. Podle předpisu je nejlepší, když vybrané kačeny byly od narození krmeny směsí komplexů nedůvěry a méněcennosti.

Narážky na zřejmě nejslavnější polská dvojčata se ihned dočkaly odezvy. "Vtip by měl mít lehkost, ale tento je laciný a otravný," komentoval recept poslanec vládní strany Právo a spravedlnost, v jejímž čele stojí Jaroslaw, Jacek Kurski.

Kuchař Sebeobrany navíc využil v receptu i další jména současných ministrů. "Kačeny ve vlastní šťávě jsou výjimečná lahůdka, tím spíše, že nyní je kachní sezona," doporučuje lídr Sebeobrany.

Reakci bratrů Kaczyńských na nový recept populistického hnutí, které ještě v létě bylo součástí vládní koalice, se zjistit nepodařilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků