Hlavní obsah

Právo silnějšího. Velký krokodýl zabil a snědl svého menšího příbuzného

Kanibalismus mezi krokodýly není ničím neobvyklým, přesto byli minulý týden turisté při naučné plavně po australské řece Daintree překvapení, když zahlédli dvoumetrového krokodýla, jak požírá menšího příslušníka svého druhu. Informoval o tom server Nine News.

Právo silnějšího. Velký krokodýl zabil a snědl svého menšího příbuzného

Podle Davida Whitea, majitele cestovní kanceláře, která plavby provozuje, se zmíněnému krokodýlovi říká Eric a je mu sedm let. Napřed ho spatřili, jak loví ryby podél břehu. Při zpáteční cestě ovšem držel v čelistech svého menšího příbuzného.

„Očividně ho zabil a pokoušel se ho spolknout. Jenže byl moc velký, tak s ním odplaval pryč. Když jsem ho viděl o několik dní později, měl docela nafouknuté břicho, takže ho musel spořádat,“ řekl David White.

Podle odborníků ke kanibalismu mezi krokodýly dochází, samci jím totiž snižují počet svých konkurentů.

White na to ale má jiný názor. „Nemyslím si, že by se to týkalo jeho teritoria. Podle mě byl hladový, něco zahlédl a chňapnul po tom,“ vyslovil Australan svou domněnku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků