Hlavní obsah
 

Potápěč spatřil na mořském dně prapodivné masožravé stvoření

Když osmačtyřicetiletý potápěč Jace Green zkoumal podmořský svět u indonéského souostroví Raja Ampat, narazil na strašidelné stvoření, které za účelem nalezení potravy zvláštním způsobem prohledávalo mořské dno. Podle agentury AP se jednalo o vzácného mořského měkkýše známého pod latinským názvem melibe viridis.

 
Potápěč spatřil na mořském dně prapodivné masožravé stvoření

Zkušený potápěč byl ze setkání se zástupcem ze skupiny nahožábří velmi překvapený. „Potápím se od roku 2005 a tohle bylo moje první setkání s tímto živočichem. Je velmi vzácný, a tak bylo velmi vzrušující ho vidět úplně poprvé,“ svěřil se Green.

„V paprsku mé baterky jsem zahlédl nějaký pohyb v písku,“ popsal moment, kdy mořského tvora v temném prostředí zaregistroval.

„Vypadal hodně podivně. Všichni zástupci z rodu melibe hledají potravu tímto způsobem, což je pro nahožábré atypické,“ vysvětlil s tím, že jde o masožravého živočicha.

„Ačkoliv vypadá jako neškodný kus mořské řasy, je to nenasytný predátor - nechtěl bych být krevetou v jeho blízkosti,“ přiznal.

„Jsem velký milovník nahožábřích, existuje neuvěřitelně velké množství druhů. Jejich barvy a chování mě fascinují. Toto setkání rozhodně zařazuji mezi pět nejbizarnějších pod vodní hladinou,“ uzavřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků