Hlavní obsah
 

Postřelená matka se stala modelkou na vozíčku

Sunshine Kingová ochrnula, když na ni v roce 2004 zaútočil její bývalý manžel a čtyřikrát ji postřelil. Utrpěla částečné poranění míchy v hrudní oblasti a zlomeninu čelisti. Když ji přivezli do nemocnice, lékaři jí nedávali moc šancí na přežití. Zatímco bojovala o svůj život, její bývalý manžel při policejní honičce spáchal sebevraždu.

 
Postřelená matka se stala modelkou na vozíčku

Dnes sedmatřicetiletá Kingová nakonec přežila, ale ochrnula od hrudníku dolů. To ji však neodradilo a stala se modelkou a instruktorkou tance. „Byli jsme svoji tři roky a znali jsme se osm let, teď nemůžu ani vyslovit jeho jméno,” uvedla žena.

Kingová strávila téměř 10 týdnů v nemocnici, kde se zotavovala a podstoupila rehabilitaci. Musela se znovu učit, jak se koupat či oblékat a jak sedět vzpřímeně.

Rozhodla se, že handicap neovlivní její život a začala s modelingem. Dva roky jezdila na vozíku po molu na přehlídkách Fashion Week v New Yorku a na ostatních akcích, které prosazují různorodost modelů v modelingu.

Věří, že umění pomáhá

Rodačka z Baltimoru ze státu Maryland v USA začala ostatní učit adaptivní tance a doufá, že předá své zanícení dál.

„Chci učit lidi s handicapem. Všechny, ať už s autismem, amputovanými končetinami nebo ty s poraněním míchy jako já. Věřím, že umění může vyléčit celé vaše tělo, vytáhnout vás z ulity a pomoct vám stát se lepším člověkem,“ dodává Kingová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků