Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Politický boj po etiopsku: Opozičníkovi zabavili stádo koz

Představiteli místní opoziční strany v Etiopii zabavily úřady stádo koz, které mu hodlají vrátit jen v případě, že odejde z politiky. Informoval o tom server BBC, podle něhož aktivisté nyní vedou kampaň za propuštění zvířat. Kozy jsou v Etiopii vysoce ceněným majetkem.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Politický boj po etiopsku: Opozičníkovi zabavili stádo koz

Bezpečnostní složky severoetiopské provincie Tigraj odvedly ve středu z pole poblíž domu opozičního politika Zenawiho Asmelaše 16 koz, sdělil šéf opozičního uskupení Arena Tigraj Abrha Desta.

Politik byl v minulosti zatčen a představitelé místní moci mu prý opakovaně vyhrožovali. Nyní zašli ještě dál a zabavené kozy používají jako páku, jak ho dostat z politiky, domnívá se Asmelašův spolustraník Desta. Jejich strana v těchto dnech provádí nábor nových členů před volbami, které jsou plánovány na příští rok.

Tři kozy utekly

Desta na případ upozornil v široce sdíleném příspěvku na facebooku, v němž místní vládnoucí stranu obvinil, že se nyní kromě opozičních politiků zaměřila i na nevinná zvířata. Někteří uživatelé internetu se mu vysmáli, jiní si ale dělají obavy, co se zvířaty bude. Zahájili proto kampaň za propuštění „politicky vězněných koz”. Další berou záležitost vážněji a incident přičítají zastrašující taktice místní vlády.

Provinční šéf policie stanici BBC bez podrobností potvrdil, že kozy jsou skutečně drženy v zajetí. Třem z nich se podařilo utéct a najít cestu zpět domů, 13 jich je ale stále uvězněných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků