Hlavní obsah

Pokuta za házení odpadu do popelnice

Andy Tierney z města Hinckley v hrabství Leicestershire dostal příkaz k zaplacení pokuty v přepočtu více než dvou tisíc korun za to, že vyhodil dva nevyžádané dopisy do veřejného koše na ulici.

Pokuta za házení odpadu do popelnice

Čím se Tierney provinil? Vhodil do veřejného koše domácí odpad, který prý patří výhradně do soukromé popelnice. Za tento prohřešek je právě výše zmíněná fixní pokuta. Obecní úřad považuje dopis za domácí odpad, který by neměl být vhazován do veřejných odpadkových košů.

Deník The Sun citoval Tirneyho: "Jak mě vůbec můžou potrestat za to, že jsem čistotný? To je absolutní šílenství. Ty dopisy jsem mohl lehce zahodit někam na zem, ale já jsem je dal do koše. Co se stalo, to je vtip. Úřad je natvrdlý. Nikdy bych nevěřil, že můžete být potrestáni za vyhození odpadků do koše, vždyť to je to, k čemu jsou."

Vystopovali ho dle adresy

Andy Tierney šel od svého domu k autu, když mu pošťák předal dva dopisy, které se po otevření ukázaly být nevyžádanou reklamou. Tierney je zmačkal a poté vhodil do koše na sloupu veřejného osvětlení. Zástupci úřadu Tierneyho vystopovali dle adresy na obálce. Teď musí šokovaný Brit zaplatit do čtrnácti dnů, jinak mu úřad v obsílce vyhrožuje dalšími kroky proti jeho osobě.

Tirney však trvá na svém: "Neexistuje žádná cesta, abych to zaplatil. Dostanete pokutu za házení odpadků po ulici. Dostanete pokutu za házení odpadků do koše. Tak co s nimi tedy máte dělat?"

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků