Hlavní obsah

Pokoušeli štěstí v blízkosti mořského obra, málem se jim to nevyplatilo

Nebezpečně blízko k velrybě jižní se v neděli v Sydney přiblížila skupina surfařů. Kroužili okolo obrovského kytovce, jejich zvědavost je ale mohla přijít hodně draho. Naznačila jim to sama velryba, když v jednu chvíli mrskla ocasem, což nejbližšího surfaře donutilo ke kvapnému úniku, uvedla agentura Reuters.

Pokoušeli štěstí v blízkosti mořského obra, málem se jim to nevyplatilo

Záběry z helikoptéry odhalily, jak blízko mořského obra se surfaři pohybovali. Podle nařízení se přitom mají surfaři a lodě zdržovat ve vzdálenosti minimálně 100 metrů od velryb, plavci pak alespoň třicet.

Skupinu surfařů, jejichž identita nebyla zjištěna, podle australských médií varovali pomocí ampliónů z blízkého surfařského klubu, ať zvětší vzdálenost od velryby.

„Ta velryba byla blízko naší pláže, zvědavě to tu zkoumala, a pár surfařů se rozhodlo, že se na ni podívají,“ řekl předseda klubu Wayne Frankly a dodal, že se bál, protože loni musel být jeden surfař hospitalizován po srážce se stejným druhem velryby.

V tomto případě ale naštěstí k žádnému úrazu nedošlo. Surfaři se nakonec z místa vypařili poté, co se na scéně objevila pobřežní stráž.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků