Hlavní obsah
Zebru nakonec uspal veterinář. Foto: HZS SR

Po slovenském lázeňském městě se toulala zebra

Jako na safari se mohli cítit obyvatelé sídliště ve slovenském lázeňském městě Piešťany, kde se mezi paneláky pohybovala zebra. Zvíře nakonec uspal veterinář a hasiči zebru jménem Diego odvezli majiteli.

Zebru nakonec uspal veterinář. Foto: HZS SR
Po slovenském lázeňském městě se toulala zebra

Ke scénám připomínajícím animovaný film Madagaskar došlo tuto středu. „Hasiči byli přivoláni v podvečer na Sídliště Adama Trajana, aby asistovali při odchytu zebry,“ uvedli slovenští hasiči na sociální síti.

Zebru nakonec uspal veterinář.

Foto: HZS SR

Aby nedošlo k ohrožení účastníků silničního provozu a ke zranění zvířete, přivolaný veterinář zebru uspal. „Pak byla přeložena na přistavené vozidlo a odevzdána majiteli,“ dodali hasiči.

Piešťanský týdeník uvedl, že Diego utekl z areálu penzionu Rybársky dvor u vodní nádrže Sĺňava. Součástí penzionu je Eko Park, kde se starají o několik zvířat. Zebra však utekla a vydala se do nedalekého lázeňského města.

Volně se pohybující zebra se stala dokonce součástí hlášení dopravního servisu slovenských rozhlasových stanic, i když mnozí řidiči, když slyšeli o zebře, si pravděpodobně mysleli, že v Piešťanech mají dávat pozor na chodce na přechodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků