Hlavní obsah
Stíhačka F-35. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pilot stíhačky nakreslil na oblohu pánské přirození. Jenom náhoda, tvrdí letectvo

Během cvičení amerických letců v Arizoně došlo k situaci, kdy po jednom z manévrů na obloze zůstal obrazec připomínající nákres pánského přirození. Ačkoliv se nejedná o první případ, letectvo tentokrát uvedlo, že to byla pouhá náhoda.

Stíhačka F-35. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pilot stíhačky nakreslil na oblohu pánské přirození. Jenom náhoda, tvrdí letectvo

Během úterního cvičení letců ve stíhačkách F-35 vytvořil jeden ze strojů nelichotivou stopu, která připomínala něco, co podle armády rozhodně nebylo úmyslem. Vzduchová stopa se však okamžitě stala hitem sociálních sítí.

Strange figure above Luke Air Force Base 🤔

Zveřejnil(a) Brad Tabora dne Úterý 28. května 2019

Na rozdíl od předchozích incidentů, kdy letouny na obloze vytvořily obscénní obrazce, tentokrát letectvo trvá na tom, že to byla pouhá shoda okolností. V minulosti letectvo úmyslné nákresy pilotů odsoudilo.

„Viděli jsme fotografie, které kolují od úterního cvičení internetem. Vedení přezkoumalo záběry z inkriminovaného cvičení a neshledalo žádné manévry, které by nesouvisely se cvičením. Během letu nedošlo k žádnému nevhodnému chování. Vytvoření takové stopy za letadlem byl důsledek náhody,” řekl ve čtvrtek mluvčí základny Luke Air, kde se cvičení konalo.

Právě letouny F-35 jsou oblíbeným strojem amerického prezidenta Donalda Trumpa, který je označil kvůli jejich obtížnému pozorování na radarech za „neviditelné”.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků