Hlavní obsah
 

Pavoučí muž zdolal mrakodrap na Filipínách

Francouz Alain Robert, přezdívaný kvůli své zálibě zlézat výškové budovy Spider-man, tedy Pavoučí muž, v úterý pokořil další mrakodrap, tentokrát na Filipínách. Vyšplhal na 217 metrů vysokou budovu v Manile, napsala agentura DPA.

 
Pavoučí muž zdolal mrakodrap na Filipínách

Na vrcholu mrakodrapu GT International Tower na něj už čekali policisté. Proslulého adrenalinového sportovce zadrželi dříve, než se stačil vydat stejnou cestou po prosklené fasádě dolů; podobně jako při předešlých takových „dobrodružstvích“ v jiných částech světa. Manilští strážci pořádku pavoučího Francouze zadrželi, protože podle nich po budově lezl bez dovolení.

Robert ve svých 56 letech zdolal o něco méně než 217 metrů, na vrcholu už na něj čekali policisté.

Foto: ČTK/AP

Loni v říjnu 56letého extrémního sportovce zatkli v Londýně na střeše 230 metrů vysokého mrakodrapu Heron Tower s odůvodněním, že „veřejnosti způsobil nepříjemnosti“. Jeho počínání si tehdy vyžádalo výjezd policie, hasičů a zdravotníků. Kromě toho, že výrazně narušil místní dopravu, údajně také ohrozil bezpečnost lidí uvnitř Heron Tower a v jejím okolí.

Roberta za velkého zájmu přihlížejících odvádí policie.

Foto: ČTK/AP

Alain Robert má díky své zálibě záznamy v Guinnessově knize rekordů. Na budovy šplhá od svých 11 let a zdolal už řadu nejrůznějších výškových budov, včetně newyorské Empire State Building a nejvyššího mrakodrapu světa Burdž Chalífa v Dubaji. Záměr „prolézt se“ jednoho dne i po nějakém mrakodrapu v Manile prý pojal při návštěvě Filipín už před dvaceti lety.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků