Hlavní obsah

Pašeráka zradili žízniví chameleóni

Přílišná naivita se nevyplácí ani pašerákům. Dragoše Radoviče (25) zadrželi celníci, když se snažil provézt do Chorvatska 175 chameleónů z Thajska. Mladík si prý chameleóny vybral proto, že nejsou vidět.

Pašeráka zradili žízniví chameleóni

Policie mladíka zatkla na záhřebském letišti krátce po přistání z Bangkoku, když si celníci všimli, že se horní strana jeho tašky hýbe. Když jej požádali, aby tašku otevřel, našli ohrožené ještěry, jejichž cena by na černém trhu dosáhla přibližně 2,5 miliónu korun. Pan Radovič je koupil za zlomek této částky, za zhruba 4 000 korun.

"Ten muž, který mi je prodal, tvrdil, že mění barvu, takže jsou proti jakémukoli povrchu neviditelní. Nikdo je prý v tašce neuvidí. Jenže ono to tak nefungovalo," postěžoval si zdrcený pašerák.

Záhadu stálobarevných chameleonů objasnili až veterináři, kteří byli přivoláni, aby se o ně postarali. Podle nich prodavač tak úplně nelhal, jenže nešťastní tvorové napěchovaní v tašce byli tak dehydrovaní a vystresovaní z letu, že dočasně svou schopnost měnit barvu ztratili. I kdyby však byli v dobrém stavu, celníci by je patrně v takovém množství nepřehlédli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků