Hlavní obsah
Zlínský Gahurův prospekt. Foto: archív KGVU ve Zlíně

Papež přijal filmového Krista Jima Caviezela

Jim Caviezel, představitel Ježíše Krista v kontroverzním snímku režiséra Mela Gibsona Pašije - Umučení Krista, byl přijat papežem Janem Pavlem II. Herec svatému otci poděkoval za jeho poselství, které ho hluboce inspirovalo. Informují o tom internetové stránky Zenit.

Zlínský Gahurův prospekt. Foto: archív KGVU ve Zlíně
Papež přijal filmového Krista Jima Caviezela

Herec pouze prozradil, že s Janem Pavlem II. hovořil o dopisu, který papež v roce 1999 rozeslal umělcům. Uvedl, že právě tento list ho dovedl k životu katolického umělce. Další podrobnosti o průběhu schůzky odmítl novinářům zveřejnit.  

"Zbytek je soukromý," prohlásil Caviezel o setkání, které se konalo v papežově knihovně.

"Nevím, jak dlouho setkání trvalo," přiznal Caviezel, který byl prý pohlcen slovy papeže. "Jan Pavel II. je velice zvláštní a tajuplný muž," řekl americký herec, "Miluje Krista."

Caviezel: Gibson je katolík

Caviezel o Gibsonovi, který byl v souvislosti s filmem kritizován, prohlásil, že je katolík. "Je velmi katolicky zaměřen. Hodně lidí to o sobě tvrdí, ale už si nepamatují, jak se Vatikán staví k životu a otázkám trestu smrti."

"Když se díváme na Pašije, díváme se na protestantský film? Muslimský? Katolický? Co vidíme? Je velmi katolický, velmi všepojímající. Je to dobrý způsob, jak přimět lidi, aby pochopili, co znamená pojem ´katolický´. Je to všeobecný pojem, pro všechny osoby a všechny doby," vysvětlil Jim Caviezel.

Zároveň uvedl, že natáčení filmu pro něj bylo autentickou duchovní zkušeností. "Nechtěl jsem, aby viděli mě, ale Ježíše."

Představitel filmového Ježíše Krista se rovněž vyjádřil k nařčením, která snímek viní z antisemitismu. "Pokud někdo tvrdí, že je film antisemitistický, pak je Bible také antisemitistická," nechal se slyšet herec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků