Hlavní obsah
 

Papež František ukázal, že se na veřejnosti umí i pěkně naštvat

Hlava katolické církve se snaží na veřejnosti vystupovat laskavě a s úsměvem. Ovšem během návštěvy betléma na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu úsměv z tváře papeže Františka na několik okamžiků zmizel. To když ho jedna žena zatahala za ruku, aby i jí požehnal. Třiaosmdesátiletého papeže zatáhla tak silně, že zavrávoral, a František si to rozhodně nenechal líbit.

 
Papež František ukázal, že se na veřejnosti umí i pěkně naštvat

Betlém umístěný na Svatopetrském náměstí navštívil tradičně v úterý večer před posledními nešporami tohoto roku k radosti velkého davu Římanů i turistů papež František. Návštěva se samozřejmě nemohla obejít bez žehnání věřícím, kteří na papeže nadšeně volali.

Jedna z žen dospěla k přesvědčení, že bez potřesení rukou s hlavou katolické církve nesmí odejít. Když jí František míjel, popadla ho za ruku a silně přitáhla k sobě. Papež zavrávoral a v tu chvíli mu zmizel úsměv z tváře. Zatímco mu žena třásla pravicí, plácl ji několikrát po ruce a s rozzlobeným výrazem odešel pryč.

Hněv však byl určen pouze neodbytné turistce či věřící. Vzápětí papež opět nasadil úsměv a vítal se s dalšími lidmi. Při nešporách pak poukázal na to, že lidé musí prokazovat více solidarity.

„Už naslouchání je projevem lásky. Mít čas na ostatní, rozmlouvat s nimi, poznat rozjímavým pohledem přítomnost Boha v jejich životech, dokazovat spíše činy než slovy evangelium nového života, to je pravá služba lásce, která mění realitu,“ řekl papež.

Papežova usměvavá vstřícnost má dávat na srozuměnou, že František I. je sice pontifex, ale zároveň je člověkem. Pohoršení nad neurvalostí jedné z jeho fanynek tento obraz rozhodně nepoškodí, spíše naopak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků