Hlavní obsah
O vlkodlačí panenky je nebývalý zájem. Foto: Profimedia.cz

Panenky vlkodlačích mláďat zbožňují nadšenci hororů i milovníci hraček

Vlkodlačí panenky Werepups (z anglického werewolf – vlkodlak a pup – štěně) můžete buď milovat, nebo nenávidět. Třiačtyřicetiletá umělkyně Asia Eriksenová každou z nich vyrábí ručně, díky tomu mají malí „vlkodlaci“ až strašidelně přirozený zjev. Mezi milovníky hororu se panenky staly doslova hitem. Jednu z nich vlastní i legendární zpěvák Alice Cooper nebo představitel Freddy Kruegera z Noční můry v Elm Street Robert Englund.

O vlkodlačí panenky je nebývalý zájem. Foto: Profimedia.cz
Panenky vlkodlačích mláďat zbožňují nadšenci hororů i milovníci hraček

Asia Eriksenová z amerického Coaldale miluje horory už od mládí. Od chvíle, kdy viděla mysteriózní horor Stříbrná kulka, je fascinována vlkodlaky. S myšlenkou mít vlkodlačí mládě jako mazlíčka si pohrávala dlouho, nikdy ji ale nenapadlo, že by se tvorbou těchto „mazlíčků“ mohla živit.

Asia Eriksenová

Foto: Profimedia.cz

Nápad přišel až v době, kdy potkala svého manžela, který pracuje jako tvůrce speciálních filmových efektů. Manžel pomohl ženě vyrobit první panenku – hračku, o které snila od dětství. Tehdy Asia ještě netušila, že by se panenka mohla líbit i někomu jinému.

Některé panenky mají až strašidelně realistický vzhled.

Foto: Profimedia.cz

Neskutečně živě vypadající panenky doslova nadchly davy hororových nadšenců a brzy se začaly hrnout objednávky. Panenky jsou vytvářeny na zakázku, všechno je ruční práce – včetně barvení a nasazování chlupů. Výroba jedné panenky zabere Asii klidně i celý měsíc.

Všechny panenky jsou dělány na míru zákazníkovi.

Foto: Profimedia.cz

Za loutku zaplatíte až 30 tisíc

Panenky ovšem nejsou úplně levnou záležitostí. Malý vlkodlak stojí od 670 po 1350 dolarů (zhruba 15 až 30 tisíc korun). I přesto bylo zájemců tolik, že umělkyně musela na více než rok přerušit objednávky. Fyzicky už nestačila loutky vyrábět.

Robert Englund alias Freddy Krueger se svým malým vlkodlakem.

Foto: Profimedia.cz

Jejími typickými klienty jsou sběratelé panenek, kteří chtějí do sbírky něco neobvyklého, milovníci hororů či vlkodlaků i slavné osobnosti jako například zpěvák Alice Cooper, představitel Freddy Kruegera herec Robert Englund nebo herečka Asia Argentová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků