Hlavní obsah
 

Oslí soutěž krásy v Maroku: Kleopatra porazila Bluetooth

Před desetičlennou porotou se v Maroku účastnil soutěže krásy průvod šesti oslů. O vítězi rozhodoval nejen vzhled, ale i síla, hbitost a také vztah mezi zvířetem a jeho majitelem.

 
Oslí soutěž krásy v Maroku: Kleopatra porazila Bluetooth

V marockém Beni Ammaru u Zerhounu, malém městečku mezi Fezem a Meknesem, se v rámci 12. ročníku FestiBaz 27. července osli účastnili soutěže krásy.

Festival celý je oslavou kulturního významu tohoto zvířete v severoafrické zemi, kde jsou sice osli všudypřítomní, ale netěší se příliš dobré pověsti.

„Můj osel se jmenuje Bluetooth, protože je rychlý, připravil jsem ho pro tuto příležitost, je dobře krmený a ostříhaný a nešlehám ho,“ řekl chovatel Hamza ve chvíli, kdy si jeho svěřence chtěla osedlat skupina místních dětí.

V oslím mléce se prý koupala i Kleopatra

Bohužel pro Hamzu se Bluetooth umístil na druhém místě v soutěži za Kleopatrou, která byla vyhlášena vítězkou po krátkém rozhodování kvůli její síle, dobrému vzhledu a vztahu s jejím majitelem Chilalim.

لحظة تكريم الفنان عمر السيد قيدوم ناس الغوان خلال فعاليات الدورة 12 لمهرجان فيستي باز

Posted by FestiBaz on Saturday, July 27, 2019

Právě ten za potlesku místních držel nad hlavou ceny pro vítěze, tedy pytel ječmene, šek na 2500 dirhamů (necelých šest tisíc korun) a certifikát.

Organizátoři soutěže chtěli akcí zdůraznit také význam oslího mléka, které se od starověku používá k ošetření pleti. Slavná vládkyně Kleopatra, po které je pojmenována vítězka letošního ročníku, se v něm prý dokonce i koupala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků