Hlavní obsah

Orlovi namrzlo peří a nemohl létat, hajný mu pomohl

Ledová bouře v okrese Osage County v americké Oklahomě způsobila problémy orlovi, kterému namrzlo peří na křídlech. Okřídlený dravec nebyl schopen dalšího letu, naštěstí se ho však ujal tamní hajný, který ho vzal do tepla, aby rozmrzl.

Orlovi namrzlo peří a nemohl létat, hajný mu pomohl

Hajný Spencer Grace se o ptákovi, který měl potíže s létáním, dozvěděl krátce po ledové bouři od tamních farmářů.

Když na místo přijel, zjistil, že důvodem jeho problémů je namrzlé peří, které mu bránilo v letu. Grace ho proto odchytil do klece, kterou vzal asi na 45 minut do auta, aby tam pták rozmrzl.

„Orel je pokrytý ledovým pláštěm, já ho proto trochu zahřeju. Doufejme, že nabere sílu a uschne,“ řekl hajný, když čekal, až se ledová pokrývka na ptákově peří rozpustí.

„Takové počasí je pro divoká zvířata opravdu náročné. Myslím, že je to poprvé, co se starám o orla, který kvůli ledu nemůže létat,“ dodal.

Video ukazuje, jak hajný dravce následně vypouští zpět do přirozeného prostředí.  Záběry nasvědčují tomu, že hajného pomoc byla úspěšná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků