Hlavní obsah
Téma Čapí hnízdo neopomíjejí ani kreslíři tištěných periodik včetně Miroslava Kemela v deníku Právo. Foto: Miroslav Kemel, Právo

Orlí hnízdo a čapí vtipy. Sociální sítě žijí Babišovou kauzou

Kauza Farmy Čapí hnízdo a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) samozřejmě nemohla ujít pozornosti vtipálků, bloggerů a nejrůznějších kreativců. Lidová tvořivost se Babišovi věnuje prakticky bez ustání, stejně jako jiným politikům, nepříliš věrohodné vysvětlování majitele Agrofertu ji ale vybičovalo k mimořádným výkonům.

Téma Čapí hnízdo neopomíjejí ani kreslíři tištěných periodik včetně Miroslava Kemela v deníku Právo. Foto: Miroslav Kemel, Právo
Orlí hnízdo a čapí vtipy. Sociální sítě žijí Babišovou kauzou

Téma většiny fotomontáží nebo kreseb se pochopitelně točí kolem motivu s čápy. Objevují se ale také historické narážky, například na někdejší horské sídlo Adolfa Hitlera v bavorských Alpách zvané Orlí hnízdo.

Nejlepší nápad, který nikdy neměl...

Zveřejnil(a) Jiří Koubek dne 9. březen 2016

A nyní se živě přepojíme na Benešovsko.

Zveřejnil(a) Tomáš Sazima dne 10. březen 2016

Lidem neunikla ani paralela s oscarovým filmem Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem.

Babiš jede! :D

Zveřejnil(a) Jitka Fialová dne 12. březen 2016

Všechno je jinak! :D

Zveřejnil(a) Komiks 7divs dne 11. březen 2016

Kauza už dostala i svou vlastní videoverzi, která zparodovala legendární vystoupení španělského herce a humoristy Juana Joya Borji známého jako El Risitas.

EXKLUSIVNÍ VÝPOVĚĎ: El Risítas se rozpovídal o tom, jak to bylo s Čapím Hnízdem

Zveřejnil(a) Humr dne 15. březen 2016

Často opakovaným motivem je i podezření na neoprávněně čerpanou dotaci z evropských fondů a prověřování Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF).

Hledá se tajemný investor:

Zveřejnil(a) Neznal jsem ji, tak jsem ji nechal prověřit dne 16. březen 2016

Největší prostor ale dostávají citace Andreje Babiše v nejrůznějších paráfrázích a překroucených podobách. Nechybějí ani narážky na jinou kauzu, kterou musel Andrej Babiš řešit v souvislosti s podezřením, že měl za totality spolupracovat s StB.

ANO, je mi líp! Už jsem zahnízdil :-)

Zveřejnil(a) Neznal jsem ji, tak jsem ji nechal prověřit dne 7. březen 2016

I Babiš se více nebo méně zdatně snaží bránit v sociálním prostoru internetu. Komentátoři rozebírají jeho další možný postup v kauze a přicházejí s variantami podobně jako třeba Petr Kamberský v Lidových novinách. Jako nejrafinovanější strategii nabízí šéfovi ANO a Agrofertu, aby odešel z postu ministra financí. Babiš na to na Twitteru odpověděl, že právě tahle možnost se mu líbí, protože je z ní nadšená i jeho žena.

Ani na tom ale lidé nenechali nit suchou. Jedna z reakcí se oklikou znovu vrací parafrází k výrokům vicepremiéra a naráží na fakt, že Babišova partnerka Monika sice používá jeho příjmení, jeho manželkou ale není: „A ta žena je vaše, anebo taky ne? Dle zákona ne... třeba by na to šla nějaká dotace...”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků