Hlavní obsah
Orel skalní, ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Orel si spletl osmiletou dívku s kořistí

Nepříjemný incident se odehrál na vystoupení dravých ptáků u jezera Issyk-Kul na východě Kyrgyzstánu. Orel skalní si spletl osmiletou dívku s kořistí a nemilosrdně na ni zaútočil. Dravce musel odehnat jeden z tamních cvičitelů. Dítě si z nezáviděníhodného zážitku odneslo několik stehů na zádech, píše deník Daily Mail.

Orel skalní, ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Orel si spletl osmiletou dívku s kořistí

Na dramatických záběrech je vidět, jak se orel snesl k dívce, která se odpojila od ostatních diváků. Právě odpojení od skupiny a její malý vzrůst patrně způsobily, že si ji pták spletl s kořistí a svými velkými pařáty na ni zaútočil.

Ze spárů dravce, jehož rozpětí křídel dosahovalo téměř dva metry, dostal holčičku jeden z tamních cvičitelů, který jí ihned přispěchal na pomoc. Dítě bylo následně převezeno do nemocnice.

Ošetřující lékařka Ženiškul Sukajevová uvedla, že orel dívce způsobil šok, poranění hlavy a nepříjemný šrám na zádech, který si vyžádal několik stehů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků