Hlavní obsah
Orangutan Foto: Bazuki Muhammad, Reuters

Orangutan v zoo vyzkratoval ochranu klece a prchl

Kus větvě posloužil orangutaní samici Kartě, aby vyzkratovala elektrické zabezpečení své klece v australské zoo a utekla za svobodou. Zatímco vedení zoo zalarmovalo všechny zaměstnance a zahájilo evakuaci návštěvníků, Karta si útěk rozmyslela a vrátila se zpátky.

Orangutan Foto: Bazuki Muhammad, Reuters
Orangutan v zoo vyzkratoval ochranu klece a prchl

Sedmadvacetilá Karta není žádná hlupačka a pečovatelé si na ni budou muset dávat lepší pozor. Když se rozhodla, že ji to v kleci už nebaví, svůj útěk dotáhla až do konce. Větví šťourala do elektrického obvodu na bráně klece tak dlouho, dokud nedošlo ke zkratu, zámek nepovolil a jí už nic nebránilo v cestě. Přelezla zeď a vykročila do světa.

Pobyt orangutana na svobodě však trval kratší dobu, než se vedení obávalo. Zhruba po 30 minutách si Karta svůj útěk rozmyslela a vrátila se domů.

Karta nepřipravila zaměstnancům zoo horké chvilky poprvé. "Je to neobvykle chytré zvíře,“ prohlásil ředitel zahrady Peter Whitehead. "Měli jsme s ní spoustu problémů, když se pokoušela na ošetřovatele vyzrát,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků