Hlavní obsah
Studenti si s lamou pořídili památeční fotografii. Foto: repro Xavier Cappelaere/Twitter

Opilí studenti ukradli z cirkusu lamu a vozili se s ní tramvají

Lama jménem Serge se stala hrdinkou sociálních sítí ve Francii. Pětici studentů v Bordeaux na jihozápadě Francie v silně „povznesené náladě” nenapadlo nic vtipnějšího, než si z místního cirkusu „vypůjčit” lamu a společně s ní se vozit tramvají.

Studenti si s lamou pořídili památeční fotografii. Foto: repro Xavier Cappelaere/Twitter
Opilí studenti ukradli z cirkusu lamu a vozili se s ní tramvají

Neobvyklý spolucestující ale znepokojil řidiče, který vyrozuměl strážníky. Ti přistoupili na další zastávce, lamu z vozu vyvedli a přivázali k pouliční lampě, zatímco studenti vzali nohy na ramena.

Osmačtyřicet hodin po tomto kousku už měla stránka "na podporu studentů a lamy" v jedné sociální síti více než půl miliónu fanoušků.

BEZ KOMENTÁŘE: Opilci vzali lamu na projížďku tramvají

Majiteli lamy ale vtípek až tak zábavný nepřipadá. "Když mi zavolali v pět ráno, aby mi řekli, že má lama je přivázaná k lampě na zastávce, myslel jsem si, že se mi to jen zdá," řekl agentuře AFP ředitel cirkusu Jean Beautour. Když se ze spánku zcela probral, na studenty podal stížnost, "protože mohlo dojít k nehodě", a vtipálci tak nejspíše stanou před soudem.

Výtečníci si nejprve chtěli odvést zebru, ale ta se ukázala jako nezkrotná a nezvladatelná, a tak se spokojili s osmiletým kliďasem ze sousední stáje. Navíc se prý jmenuje jako zdejší rodák a populární zpěvák: Serge Lama.

Dokud cirkus zůstane v Bordeaux, hodlá lamu střežit jako oko v hlavě z obavy před případnými plagiátory studentských vtípků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků