Hlavní obsah

Ohňostroj v Abú Dhabí překonal hned dva světové rekordy

Navzdory koronavirové pandemii se na mnoha místech i letos odehrály velkolepé ohňostroje. A i letos padaly světové rekordy. Tradičním držitelem různých prvenství v tomto oboru jsou Spojené arabské emiráty. Tamní šejkové se rádi okázale chlubí a ohňostroje jsou pro to ideálním způsobem. Ohňostroj v Abú Dhabí překonal letos světové rekordy hned dva.

Ohňostroj v Abú Dhabí překonal hned dva světové rekordy

Velkolepý ohňostroj byl odpalován hned ze 16 míst a trval více než 35 minut. Právě délka trvání ohňostroje vynesla Abú Dhábí první zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Tím druhým byl pak nejdéle trvající ohňostroj typu girandola. U nás se tomuto efektu říká rovněž UFO a jde o spojené rotující trubice, které letí směrem vzhůru. Vše pak doplnily ještě všudypřítomné laserové efekty.

Mohutný novoroční ohňostroj byl součástí Festivalu šejka Zajda (bývalého prezidenta a zakladatele Spojených arabských emirátů).

Šestiletá Mahín byla z ohňostroje naprosto unešená. „Je to skvělé,“ radostně se svěřovala novinářům. Stejně jako ostatní si i ona užívala rozvolněných opatření a možnosti si naplno užít zábavy.

S organizací celé akce pomáhaly tisícovky dobrovolníků a ani oni neskrývali své nadšení. „Když pomáháte ostatním, pomáháte zemi růst,“ uvedl jeden z nich, dvacetiletý student Haitham Al Rušádí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků