Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Nová virální výzva dělá ze světa čistší místo

Internetové výzvy jsou fenoménem sociálních sítí a o jejich splnění se pokouší tisíce lidí. Většinou jde o věci typu pojídání papriček a podobně, najdou se však i ty ušlechtilejší. Jednu takovou výzvu nyní oživil facebookový uživatel Byron Román. Nejprve se vyfotil na místě zaneřáděném odpadky a poté udělal ještě jednu fotku, když místo celé uklidil.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Nová virální výzva dělá ze světa čistší místo

„Tady je nová výzva pro vás, znuděné teenagery,“ stojí v úvodu Románova příspěvku, který minulý týden zveřejnil na Facebooku. „Vyfoťte místo, které potřebuje uklidit a pak ho vyfoťte znovu poté, co jste s tím něco udělali,“ přidává Román pravidla pro splnění výzvy s názvem Trashtag Challenge.

Here is a new #challenge for all you bored teens. Take a photo of an area that needs some cleaning or maintenance, then...

Zveřejnil(a) Byron Román dne Úterý 5. března 2019

Nejen teenageři jeho výzvu přijali a internet zaplavilo tisíce fotografií uklizených míst z celého světa – USA, Ruska, Evropy, Indonésie či Nepálu.

Nejde o původní Románův nápad. Výzvu se stejným názvem založila outdoorová společnost UCO Gear v roce 2015 v rámci kampaně na ochranu divočiny. Románovi se ho však během minulého víkendu podařilo dokonale oživit.

Výzva se rovněž snaží upozornit na obrovské problémy, které znečištění v současnosti představuje – zejména pokud jde o plast.

Podle Světového ekonomického fóra se v oceánech nachází kolem 150 milionů tun plastů a existují odhady, podle nichž se do roku 2025 toto množství může ještě zdvojnásobit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků