Hlavní obsah
Tragikomedii Čtverec nabídne Evropská filmová inventura 2018 Foto: Promo Totalfilm.cz

Netopýr se zabydlel na porodním sále

Personál porodnické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni na Slovanech se musel ve středu dopoledne vypořádat s okřídleným vetřelcem. Přímo na porodním sále se zničehonic objevil netopýr.

Tragikomedii Čtverec nabídne Evropská filmová inventura 2018 Foto: Promo Totalfilm.cz
Netopýr se zabydlel na porodním sále

Dezorientované zvíře chytila nebojácná sestra a zavřela ho do papírové krabice ještě dřív, než stačilo způsobit mezi rodičkami pořádné pozdvižení.

"Netopýr u porodu? Tak to tady ještě nebylo," řekl vedoucí plzeňské záchranné stanice živočichů Karel Makoň, kterého na místo přivolali překvapení zdravotníci. Jak se obávaný savec, kterého si řada lidí oškliví a už při pouhém pohledu na něj jim naskakuje husí kůže, dostal na porodní sál, není zcela jasné.

"Zřejmě vypadl z nějaké skuliny v okenním rámu, kde zimoval. Porodníci si ho naštěstí všimli včas, když ještě nebyl pořádně prohřátý a probraný k obvyklé aktivitě. Právě ve starých objektech plzeňské fakultní nemocnice přečkávají zimu mnohačetné kolonie netopýrů hvízdavých, kteří patří mezi chráněné živočichy," vysvětlil Makoň.

Podle něho většina lidí reaguje při setkání s netopýry impulzivně a zpravidla je pobijí tím, co jim právě přijde pod ruku.

"Netopýr se živí hmyzem. Proto je velmi užitečný a zaslouží si naši ochranu. O to více nás potěšil přístup zdravotníků, kteří nezpanikařili a malého savce nám v pořádku předali," dodal Makoň.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků