Hlavní obsah

Nejzničenější silnice na světě připomíná tankodrom plný kráterů

Ruští blogeři tvrdí, že našli nejnebezpečnější silnici na světě. Ta se nachází v ruské Jaroslavli a je tak zničená, že se po ní místy nedá ani jet, cesta připomíná spíš tankodrom, informoval server ibtimes.co.uk.

Nejzničenější silnice na světě připomíná tankodrom plný kráterů

Mnoho řidičů má pocit, že jsou české silnice v katastrofálním stavu. To však není nic proti tomu, jak zdevastovaná je komunikace ležící 260 kilometrů severně od Moskvy. Někteří řidiči po ní odmítají jezdit a raději se před inkriminovaným úsekem obracejí nazpět, cyklisti zase často slézají z kola a vedou ho vedle po trávě.

Za neutěšený stav vozovky mohou podle tamních úřadů záplavy. „Letos na jaře byly povodně opravdu velké a tato silnice, stejně jako mnoho dalších, byla vážně poškozena. Množství z nich už jsme opravili, některé jsou ale stále ještě ve výstavbě,“ uvedl šéf rostovské oblasti Vladimír Gončarov.

Silnice byla postavena v roce 1980 u příležitosti konání letních olympijských her v tehdejším Sovětském Svazu. Podle toho jí místní obyvatelé přezdívají Olympijská.

Blogeři silnici plnou děr, prasklin a prohlubní natočili a video umístili na internet s výzvou, zda se někomu povede najít a zdokumentovat jinou komunikaci, která je ještě v horším stavu. Takovou však zatím nikdo nenašel.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků