Hlavní obsah

Nejvyšší manželé na světě měří dohromady 407 centimetrů

Jejich výška udělala z Waynea a Laurie Hallquistových ideální pár, když se před sedmi lety poznali. A ve čtvrtek jim otevřela cestu do Guinnessovy knihy rekordů, kam byli zapsáni coby nejvyšší žijící sezdaný pár, oznámila agentura Reuters.

Nejvyšší manželé na světě měří dohromady 407 centimetrů

Hallquistovi, kteří žijí v kalifornském Stocktonu, měří dohromady 407,4 centimetru - Wayne 209,4 cm a Laurie 198 cm. "Odsud je všechno z úplně jiné perspektivy a nemáme problém jeden druhého najít v davu," řekla Laurie po slavnostní ceremonii v Hollywoodu, kde byl jejich rekord oficiálně uznán. "U některých lidí víme, že začali plešatět, ještě dřív, než oni sami," zažertoval Wayne.

Jako druhou svatbu pojali zapsání do Guinnessovy knihy rekordů nejvyšší manželé na světě.

Foto: Reuters

Hallquistovi se seznámili v roce 2003 v klubu pro svobodné, kde prý všichni na první pohled poznali, že tihle dva by pro sebe mohli být ti praví. "(Laurie) vešla dovnitř, všichni se na ni podívali a pak se otočili ke mně," vzpomíná Wayne.

Jsou první v kategorii nejvyšší žijící sezdaný pár

Svoji jsou už sedm let, ale zástupce Guinnessovy knihy rekordů kontaktovali až letos. Odradilo je prý to, že si na internetu přečetli, že se v 19. století vzali partneři, kteří oba měřili 213 centimetrů. Až letos zjistili, že mohou kandidovat v jiné kategorii: Nejvyšší žijící sezdaný pár.

"Možná jsou někde na světě manželé, kteří jsou vyšší než Hallquistovi, ale dokud je nenajdeme a nezměříme, pak mají Hallquistovi rekord pro sebe," potvrdil za Guinnessovu knihu rekordů Stuart Claxton.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků