Hlavní obsah
Vosy si dovedou vytvořit obydlí obřích rozměrů. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Největší vosí hnízdo za posledních 50 let zneškodnili v Británii

Za uplynulých téměř padesát let prý nikde na světě neobjevili tak obrovské vosí hnízdo, jaké tento bodavý blanokřídlý hmyz vybudoval letos v Southamptonu na jihu Anglie. Obří hnízdo u komína na půdě domu mělo rozměry neuvěřitelných 1,8 krát 1,5 metru. Dezinsektorům se podařilo zahubit půl miliónu vos, které v obří stavbě pobývaly.

Vosy si dovedou vytvořit obydlí obřích rozměrů. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Největší vosí hnízdo za posledních 50 let zneškodnili v Británii

„Vypadalo to pekelně děsivě, ale je to moje práce a jsem pro ničení vosích hnízd vycvičen, takže jsem si dal na uši iPod a poslouchal Bat Out of Hell a dělal svou práci. Zabil jsem všechny vosy, ale hnízdo jsem nelikvidoval, je tam stále přilepené a nechá se k postupnému pomalému rozkladu,“ uvedl dezinsektor Sean Whelan.

„Je to rozhodně extrémně veliké hnízdo a určitě má rekordní rozměry. Nikdy jsem neviděl tak obří vosí hnízdo,“ uvedl entomolog David Baldock z Oxfordské univerzity. Ještě větší vosí hnízdo nalezli v roce 1963 na Novém Zélandu. Mělo 3,6 metru na výšku a 1,8 metru na šířku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků