Hlavní obsah
Kačer Trevor se během loňského roku stal nejoblíbenějším zvířetem ostrova Niue. Foto: Profimedia.cz

Nejosamělejší kačer na světě přišel o život. Napadli ho psi

Kačer jménem Trevor se záhy po svém příletu minulý rok stal miláčkem tichomořského ostrova Niue. Byl totiž jediným zástupcem svého druhu na ostrůvku vzdáleném zhruba 2400 kilometrů severovýchodně od Nového Zélandu. Život zvířecí celebrity v jednom z rybníčků si ale neužíval příliš dlouho. Minulý týden bylo jeho tělo nalezeno v křoví poté, co byl údajně napaden psy.

Kačer Trevor se během loňského roku stal nejoblíbenějším zvířetem ostrova Niue. Foto: Profimedia.cz
Nejosamělejší kačer na světě přišel o život. Napadli ho psi

Korálový ostrov Niue je volně přidružené území Nového Zélandu a žije na něm pouze něco okolo 1600 obyvatel. Když se zde loni v lednu zničehonic objevil kačer, stal se mezi místními hitem. Na Niue ani na přilehlých ostrovech se totiž kachny nevyskytují.

We've had confirmed reports that Trevor the Duck - Niue has died. He was seen dead in the bush after being attacked by dogs.😢

Zveřejnil(a) Trevor the Duck - Niue dne Pátek 25. ledna 2019

Má se za to, že kačera, který dostal jméno Trevor, na Niue zavála bouře až z dalekého Nového Zélandu. „Je však možné, že se sem dostal z Tongy nebo z jiného většího ostrova,“ dodal Rae Findlay, předseda obchodní komory Niue.

Trevor se usídlil v rybníčku poblíž silnice vedoucí k místní hasičské stanici, i když rybníček je možná silné slovo. Šlo spíše o větší louži, kterou kvůli Trevorovi hasiči museli několikrát dopouštět vodou, když jí hrozilo vyschnutí.

Sunday at the Puddle - The Rooster and a new arrival!!

That fat Rooster eats all my food! Thanks to the people that bring me yummy fresh food. No one brings the Rooster food but as soon as my food deliverers leave he's into it. The Rooster's butt is getting so big I can hide behind it. My theory is that the dogs will eat Rooster first because he's bigger and fatter. Check out the new arrival at The Puddle near the end of the video, a fast running little bird. Yay someone else to interact with. He's a bit timid though. Perhaps some locals can tell me what this little bird is called? Lovely rain overnight but really windy today so my puddle is drying out quickly. More rain, turn off the wind please.

Zveřejnil(a) Trevor the Duck - Niue dne Neděle 16. září 2018

Jídlo, které lidé Trevorovi nosili, přilákalo i několik jiných ptáků – mezi nimi kohouta či chřástala weka.

Kačer se okamžitě stal maskotem ostrova a zamilovala si ho i většina ze zhruba 9000 cizinců, kteří každoročně na ostrov zavítají. Kačer pravidelně navštěvoval zahrady obyvatel, kde už na něj čekaly pochoutky v podobě hrášku, kukuřice nebo ovsa.

„Je to smutný den pro Niue,“ uvedl pro australský server ABC Findlay.

Kondoloval i předseda novozélandského parlamentu

Oznámení o kačerově úhynu přinesla jeho facebooková stránka, která se starala o propagaci zvířete. Minulý týden se po Trevorovi slehla zem a u svého rybníčku nebyl k zastižení. V pátek pak stránka informovala o tom, že Trevorovo tělo bylo nalezeno v křoví u silnice. Podle všeho ukončil jeho život útok psů.

Hasiči dopouští Trevorovi louži.

O tom, jak byl kačer populární nejen na ostrově, ale i jinde, svědčí to, že v sobotu vyjádřil na facebookové stránce jménem celého novozélandského parlamentu „nejhlubší soustrast obyvatelům Niue“ předseda parlamentu a Trevorův jmenovec Trevor Mallard.

Ostro Niue

Foto: Mapy.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků