Hlavní obsah
Halu má brněnské hlavní nádraží krásnou, se záchodky je to ale horší. Foto: ČTK

Nejhorší veřejné záchodky v ČR jsou na hlavním nádraží v Brně

Na brněnském hlavním nádraží jsou nejhorší veřejné toalety v Česku. Úroveň záchodků odpuzuje lidi také na Masarykově nádraží v Praze, na nádraží v Mladé Boleslavi nebo v Břeclavi. Plyne to z výsledků ankety serveru Mr.Tester, kde lidé mohli o kvalitě veřejných toalet hlasovat.

Halu má brněnské hlavní nádraží krásnou, se záchodky je to ale horší. Foto: ČTK
Nejhorší veřejné záchodky v ČR jsou na hlavním nádraží v Brně

Lidé se mohli vyslovit pro jakékoliv záchody, ty nádražní ale anketu ovládly. Dobře nedopadly ani toalety ve vlacích. Mezi nejhoršími ale byla i suchá toaleta na hoře Říp nebo záchody v pražském nákupním centru Nový Smíchov.

Lidem vadí především čistota, tedy spíše nečistota - ale i krátká otevírací doba a v některých případech i vysoká cena za použití - to je třeba případ Hlavního nádraží v Praze, kde toalety prošly nedávno kompletní renovací.

Pořadí nejhorších toalet v ČR
Brněnské hlavní nádraží
Praha - autobusové nádraží Florenc
WC na hoře Říp
Hlavní nádraží Praha
Praha - Masarykovo nádraží
Praha - obchodní centrum Nový Smíchov
Hradec Králové - Tesco
Olomouc Centrum
Karlovy Vary - hala u autobusového terminálu
Nádraží Břeclav
zdroj: mrtester.cz

ČD: suplujeme veřejné toalety měst a obcí

Regionální tisková mluvčí Českých drah Kateřina Šubová řekla, že výsledky ankety tento podnik "netěší". "Brněnské hlavní nádraží je v dlouhodobém pronájmu a spravuje ho společnost Brno New Station Development. Ta také vypsala výběrové řízení na opravu veřejných toalet a je zde tedy velká snaha o nápravu," uvedla. Podle ní budou prostory WC letos kompletně zrekonstruovány. Obdobná situace je i v Břeclavi.

Šubová také upozornila na to, že právě záchody jsou často terčem útoků vandalů. "Úroveň toalet tak často odpovídá nízké úrovni našeho národa a jeho vztahu k veřejným službám. K tomu je nutno si uvědomit, že toalety ve výpravních budovách ČD často suplují neexistující veřejné toalety ve městech a obcích a jsou navíc útočištěm bezdomovců, lidí opilých či pod vlivem drog," dodala.

Do ankety, kterou server odstartoval loni v červenci, se zapojilo přes 3000 hlasujících. Z toho 1300 považuje za nejhorší situaci na hlavním nádraží v Brně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků