Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Neházejte petardy, mazlete se, radí berlínské úřady před Silvestrem

Úřady německé metropole se snaží vyhnout každoročním „střeleckým manévrům“, při kterých tisíce lidí odpalují v ulicích petardy, často nelegální výroby a často velice nebezpečně. Radí proto lidem, aby se slavilo podle hesla „mazlení místo bouchání“.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Neházejte petardy, mazlete se, radí berlínské úřady před Silvestrem

Ve školách, volnočasových centrech pro mládež, nemocnicích a v několika stovkách restaurací, barů a kaváren se podle agentury DPA objeví plakáty vyzývající lidi, aby při silvestrovských večírcích vynechali odpalování často nebezpečné zábavní pyrotechniky. Tu si lidé do Německa někdy dovážejí z Česka nebo Polska, hlavně z příhraničních tržnic.

Během loňské silvestrovské noci vyjížděli policisté v německém hlavním městě k více než 1700 případům, a to hlavně kvůli zakázanému používání pyrotechniky. Stalo se také přes třicet incidentů, při kterých výtržníci házeli na záchranáře petardy a dělbuchy.

Policie ve Frankfurtu nad Odrou v pátek informovala, že při kontrole malého nákladního auta jedoucího z Polska směrem do Berlína zajistila 1133 kilogramů pyrotechniky. Řidič ji do Německa dopravil bez potřebného povolení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků