Hlavní obsah

Nad Paříží se vznášeli apoštolové

Pařížanům se ve čtvrtek naskytl nevšední pohled na katedrálu Notre-Dame. Na šestnáct soch apoštolů a čtyř evangelistů zdobících střechu katedrály sundával sto dvacet metrů vysoký jeřáb. Sochy teď budou restaurovány, na katedrálu opět vrátí až v roce 2022.

Nad Paříží se vznášeli apoštolové

Šestnáct soch – dvanáct apoštolů a čtyři evangelisté – zdobí špičatou věž katedrály Notre-Dame od doby, co byla v 19. století znovu postavena. Tři metry vysoké sochy jsou vyrobeny z bronzu a každá váží kolem 150 kilogramů.

Pohled na masivní sochy vznášející se vzduchem přilákal pohledy řady zvědavců –  jak turistů, tak obyvatel Paříže.

„Je to unikátní chvíle, protože je to vlastně poprvé, co je můžeme vidět zblízka od té doby, co byly v šedesátých letech 19. století vysazeny nahoru,“ uvedla pro AFP šéfka restauračních prací Marie-Helen Didierová.

Sochy nyní budou vystaveny uvnitř katedrály, po dvou pak budou posílány na jih Francie do Dordogne, kde budou restaurovány. Na věž se vrátí všechny sochy najednou v roce 2022.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků