Hlavní obsah
Tomáš Jirman (v popředí) v úspěšné inscenaci Gottland. Foto: archiv NDM Ostrava

Na Strahově se slavilo za účasti Conneryho a Havlových

Mezinárodní premiéra amerického filmu Liga výjimečných, která se za účasti herecké celebrity Seana Conneryho uskutečnila v úterý večer v pražském multikině Slovanský dům, vrcholila v pozdních hodinách velkoryse pojatým charitativním večírkem, uspořádaným za jeho přítomnosti ve Strahovském klášteře.

Tomáš Jirman (v popředí) v úspěšné inscenaci Gottland. Foto: archiv NDM Ostrava
Na Strahově se slavilo za účasti Conneryho a Havlových

Kolem desáté hodiny, po skončení projekce filmu se desítky a desítky domácích a zahraničních hostů začaly sjíždět na pražský Strahov v přistavených autobusech.

Na uvítanou je čekaly zapálené louče a hostesky v historických kostýmech ve stylu benátského karnevalu. Benátky připomínala i gondola, kterou organizátoři nechali umístit na jezírku mezi klášterními ambity. Seděl na ní mladý gondeliér a dívka v dobovém kostýmu z předminulého století. Na plných stolech, rozestavených po obvodu dvorany, se podávaly vybrané dobroty, například syrový losos a kaviár. K hostině hráli najatí hudebníci.

Podporu městu po povodni slíbil Connery už vloni

Na charitativní party se v pozdních hodinách zjevili i hlavní protagonisté této premiéry, dvaasedmdesátiletý herec a kultovní představitel Jamese Bonda Sean Connery v doprovodu herečky Pety Wilsonové a manželů Havlových.

"Loni jsem Havlovým slíbil, že využiji film pro podporu města po povodni," řekl herec. Slib po roce splnil, a zaštítil proto svým jménem slavnostní premiéru. Vstupenka na celý večer, na premiéru i na společenský raut stála 1500 korun, výtěžek z akce - 1,69 miliónu korun - šel rovným dílem na Veřejnou sbírku Hlavního města Prahy a nadaci Vize 97 Dagmar a Václava Havlových.

Povodně připomínala výstava fotek a dokumentární film

Loňské povodně připomínala ve vnitřních prostorách kláštera výstava fotografií Tomáše Třeštíka a obří televize, na níž šel dokument z povodňových záběrů ČT za doprovodu Smetanova cyklu Má vlast. Connery s manželi Havlovými poseděli v salónku V.I.P. a po jedenácté hodině v noci se pak všichni za asistence fotografů a kameramanů rozloučili s představeným kláštera a opustili slavnost, která pokračovala ještě hluboko po půlnoci.

Na speciálně zřízeném a křiklavě nasvíceném pódiu, na terase přilehlé restaurace Oživlé dřevo zněla moderní taneční hudba a barmani k diskotéce míchali koktejly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků