Hlavní obsah
Kněz dojel na oslíku až do kostela k oltáři. Foto: Profimedia.cz

Na mši dorazil polský kněz na hřbetě oslíka

Katolický kněz Maciej Oliwa z malé polské obce Nowy Gierałtów v Dolnoslezském vojvodství je známý svými nekonvenčními nápady. Jeho nejčerstvějším počinem je akce, kdy na jednu z velikonočních liturgií za doprovodu varhan a zpěvu církevního sboru přijel do kostela na hřbetě oslíka. V kostele následně odsloužil mši svatou.

Kněz dojel na oslíku až do kostela k oltáři. Foto: Profimedia.cz
Na mši dorazil polský kněz na hřbetě oslíka

Části věřících se podle portálu Natemat.pl čin duchovního velice líbil a přirovnali ho k Ježíšovi, který na hřbetě malého oslíka vstoupil do Jeruzaléma, kde ho zakrátko ukřižovali. Jiní mu naopak vyčítají, že jeho jízda na nevelkém zvířeti nemá nic společného s vírou v Boha a v podstatě není ničím jiným než týráním nevinného zvířete, který mu posloužil jako dopravní prostředek.

Nowy Gierałtów - Gmina Stronie Śląskie 14.04.2019 r.

Zveřejnil(a) Zbigniew Łopusiewicz Burmistrz Stronia Śląskiego w latach 1994-2018 dne Neděle 14. dubna 2019

Když jeden z farníků všechno natočil a umístil video na sociální sítě, do diskuse o činu místního faráře se zapojily tisíce Poláků. „Myslel jsem si, že mě v životě už nic nepřekvapí, ale hluboce jsem se mýlil...,” napsal Jan z Varšavy. „Nejdříve se mi zdálo, že kněz na hřbetě osla bude nějaký žert, ale pak mi došlo, že faráři v Polsku nežertují,” dodal.

Kněz Oliwa je známý svými výstřelky. V minulosti například ze starého trabantu, který přestříkal na černo a na střechu mu umístil blikající kříž, vytvořil pojízdnou zpovědnici. Zajížděl s ní za hříšníky až přímo k nim domů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků