Hlavní obsah
Po nedávných bouřích čekalo na návštěvníky kalifornských pláží překvapení (Ilustrační foto). Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Na americké pláži se objevily tisíce mořských červů falických tvarů

Rackům a vydrám se na sanfranciských plážích rozprostřela hostina, jakou dlouho neměli. Nedávné bouře totiž odhalily tisíce gaebulů skrývajících se pod pískem. Na pláže se ale kromě racků slétá také řada návštěvníků. Zatímco ti první jdou za potravou, lidé si chtějí podivného tvora především prohlédnout. Tento mořský červ svým tvarem totiž poměrně jednoznačně připomíná mužské přirození.

Po nedávných bouřích čekalo na návštěvníky kalifornských pláží překvapení (Ilustrační foto). Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP
Na americké pláži se objevily tisíce mořských červů falických tvarů

Oceánští biologové tohoto živočicha znají pod latinským názvem Urechis unicinctus. Korejští rybáři, kteří mořského červa používají jako návnadu, mu říkají gaebul a nic lichotivého to neznamená. Jeho název v sobě nese označení pánského přirození. Není se čemu divit, vzhled mořského červa opravdu připomíná kroutící se penis.

Na plážích v Kalifornii u San Franciska nyní mohou jejich návštěvníci spatřit tisícovky těchto stvoření. Díky zimním bouřím totiž moře smylo vrstvy v písečných mělčinách, kde tito tvorové žijí, a odhalilo tak, co se jindy hluboko pod pískem skrývá.

V Koreji a Číně je to vyhledávaná pochoutka

Přesto je počet těchto tvorů na plážích udivujících. Většinou se totiž vyskytují v hlubinách asijských moří, právě s výjimkou Korejského poloostrova, kde pobývají v písčitých mělčinách.

Penisové ryby, jak se jim říká v anglosaských zemích, jsou dlouhé 10–30 centimetrů a mají falický tvar těla, který je přizpůsoben k životu v podzemí. Tam si pak vyhrabávají cestičky, v nichž pobývají. Živí se planktonem, bakteriemi a dalšími malými živočichy.

Zatímco na kalifornských plážích se touto nebývalou úrodou hostí zejména rackové a vydry, v korejské a čínské kuchyni je gaebul oblíbenou pochoutkou, a to nejen proto, že byl po staletí kvůli svému tvaru považován za afrodisiakum. Jedí se buď za syrova, nebo se připravují na grilu. Ti menšího vzrůstu se požívají v celku, 30centimetroví mackové jsou rozsekáni na plátky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků