Hlavní obsah

Muži hrozí za hlasitý smích půl roku vězení

Smát se nahlas v lese se nevyplácí, zjistil čtyřiapadesátiletý účetní z německého Dattelnu. Pro jeho dobrou náladu neměli pochopení místní kondiční běžci, kteří případ hnali až k soudu. Nyní muži hrozí pokuta v přepočtu více než 150 000 korun či půl roku vězení. Napsal to server Ananova.

Muži hrozí za hlasitý smích půl roku vězení

Účetní říká, že se do lesa chodí vychechtat po práci či o víkendech. "Je to součást mého života - jako jíst, pít či dýchat. Cítím se mnohem líp, když se pořádně zasměji, je to zdravé a osvobozující," vysvětlil.

Jiný názor má ale jeden z jeho sousedů, který chodí do lesa pravidelně běhat. Smích ho tak rozčiloval, že si stěžoval u soudu, a úspěšně. Pokud si účetní dovolí se v lese ještě jednou od srdce zasmát, dostane pokutu nebo bude rovnou uvězněn.

Expertka na smích Susanne Maierová, která založila Německou akademii smíchu s cílem naučit příliš vážné spoluobčany se trochu uvolnit, říká, že muž "dělal to, co radíme našim studentům". "Osobě, která si stěžovala, i soudci by prospělo, kdyby přišli do naší školy a na vlastní kůži poznali blahodárné účinky smíchu," dodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků