Hlavní obsah
Past na mořské korkodýly (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Muži fotící se v pasti na krokodýly aspirují na idioty století

Skupina mužů, kteří vplavali do krokodýlí pasti s návnadou nastražené nedaleko místa posledního smrtelného útoku krokodýla na člověka v australském Queenslandu, zřejmě aspirují na titul „idioti století“. Uvedla to starostka města Douglas Shire Julia Leuová.

Past na mořské korkodýly (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Muži fotící se v pasti na krokodýly aspirují na idioty století

Fotografie mužů plavajících kolem pasti v podobě velké drátěné klece, a dokonce pózujících uvnitř, se objevily na internetu, a následně o nich informoval místní i světový tisk.

„Naprosto mě to šokovalo,“ prohlásila Leuová v rozhovoru s australskou rozhlasovou stanicí ABC. „Tohle je neuvěřitelně pitomé a nebezpečné chování. Říkám si, jestli ti lidé usilují o titul nebo cenu idiota století,“ dodala.

Past byla nastražena nedaleko pobřežního kotviště u Port Douglasu, kde před dvěma týdny zabil 4,3 metru dlouhý krokodýl devětasedmdesátiletou ženu. Tato oblast je známým místem, kde žijí mořští krokodýli.

Ministr životního prostředí státu Queensland Steven Miles uvedl, že muži museli vplavat do pasti přímo pod nápisem, který varuje, že jakkoli manipulovat s pastí je nelegální a hrozí za to vysoké pokuty. Samotné plavání dovnitř ale nezákonné není – jen velmi nebezpečné.

Only way t check a croc trap to ensure the live bait stays alive!!

Zveřejnil(a) Stacy W Clayton dne 19. říjen 2017

„Proplavali dovnitř a vlezli tam, kam dáváme návnadu. Za dobu, co jsem ministrem životního prostředí, už jsem viděl dost nehorázné věci, ale tahle je všechny trumfne,“ řekl Miles novinářům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků