Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Muž zjistil, že ho vydírá jeho jedenáctiletý syn. Chtěl se stát kyberzločincem

Minulý měsíc oznámil Rádžív Kumar z indického Ghaziabádu, že se stal obětí kyberzločinu. Neznámí útočníci mu prý nabourali e-mailovou schránku a nyní mu vyhrožují zveřejněním jeho soukromých a choulostivých fotografií, pokud nezaplatí. Policejní vyšetřování však záhy ukázalo, že za vším stojí jeho jedenáctiletý syn, který se chtěl stát kyberzločincem.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Muž zjistil, že ho vydírá jeho jedenáctiletý syn. Chtěl se stát kyberzločincem

Policii muž řekl, že vyděrači po něm požadují výkupné ve výši 100 milionů rupií (zhruba 30 milionů korun). Informoval o tom server India Today.

Neznámí kyberzločinci oznamovali Kumarovi, že sledují každý jeho pohyb, mají jeho intimní fotografie a videa a pokud nezaplatí, tak, že tyto kompromitující materiály zveřejní. Kumar nadále policii sdělil, že hackeři ví o každém pohybu členů jeho rodiny a obtěžují je.

Obyčejně je problém tyto zločince vypátrat, policisté ale zjistili, že „hackeři“ komunikují z IP adresy totožné s Kumarovou. Vyslechli tedy všechny členy rodiny včetně Kumarova jedenáctiletého syna.

K údivu policistů, a ještě většímu překvapení Kumarovu, se chlapec přiznal, že za vydíráním stojí on. Na YouTube sledoval videa o kyberkriminalitě a chtěl si vyzkoušet, jaké to je být hackerem. Podle India Today vyšetřování stále pokračuje. Jak se zachoval šokovaný otec, není známo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků