Hlavní obsah
 

Muž chová obří jedovatou stonohu. Krmí ji z ruky a nechává ji po sobě chodit

Jestliže máte doma psa nebo kočku, pravděpodobně vám od nich žádné větší nebezpečí nehrozí. Šestadvacetiletý student biologie Neil Cheng Le z Tchaj-wanu se však rozhodl pořídit si místo tradičních mazlíčků jedovatou stonohu obrovskou, kterou krmí z ruky a nechává ji lézt po těle, jak ve videu zveřejnila agentura AP.

 
Muž chová obří jedovatou stonohu. Krmí ji z ruky a nechává ji po sobě chodit

Téměř půlmetrová stonožka není žádný drobeček. Stonohy obrovské dorůstají běžně do délky 25 až 30 centimetrů. Když si ji v roce 2014 muž pořizoval, měřila pouze zlomek ze 45 centimetrů, jež má v současnosti.

Na záběrech, které byly minulý týden zveřejněny, je vidět, jak se stonoha prochází po těle muže a oba jsou u toho poměrně klidní, ačkoliv kousnutí stonohy je jedovaté. Nechá se krmit z ruky a dokonce i podrbat za „ušima”.

I když by dospělému člověku neměl jed po kousnutí způsobit smrt, dostaví se nevolnosti a horečka. Takové štěstí většinou nemají drobní savci, ptáci a hmyz, kterými se stonoha živí.

Byt plný nebezpečí

„Chov stonohy není pro každého. Měli by ji chovat pouze lidé, kteří již mají nějaké zkušenosti,” potvrzuje náročnost chovu Cheng Le. Stonoha si dokáže poradit i s 15násobně větším živočichem, proto by si měl mladý student biologie pečlivě vybírat spolubydlící.

Případné zájemce o spoubydlení však muž zklame. „Mám spolubydlícího, který je podobný šílenec jako já a má svoje vlastní jedovaté domácí mazlíčky,” poodhaluje, jak to asi musí v jejich studentském bytě vypadat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků