Hlavní obsah

Mobil zachránil dítě v ukradeném autě

Díky mobilu našli francouzští policisté auto, které zloději v pondělí ukradli i s tříletou holčičkou Matheou na zadním sedadle. Ta telefon dokázala zprovoznit a komunikovat s vystrašenými rodiči.

Mobil zachránil dítě v ukradeném autě

Dva mladí obyvatelé francouzského města Bourges jeli v pondělí večer i se svým dítětem do videopůjčovny. Při výběru večerní zábavy nechali v autě dítě i své osobní věci včetně mobilního telefonu. Také klíčky zůstaly v zapalování.

Sotva se vzdálili, s jejich vozem ujeli zloději. "(Zloději) museli čekat, vše se stalo během zlomku vteřiny," uvedl otec. Rodiče ihned upozornili policii a zároveň zkusili zavolat na vlastní mobil. Zvedla jej jejich holčička, která byla schopná jen říci, že je sama uprostřed tmy.

"Byla jsem překvapená. Mluvila jsem na ni, abych ji uklidnila," uvedla matka. "Dcerka doma většinou zvedá telefony a já ji za to občas vynadám," konstatovala.

Mezitím se policisté spojili s telefonním operátorem, aby mohli technici zjistit, kde se mobil, a tedy i vůz, nachází. "Měla jsem strach, že najdeme auto, ale bez dítěte," sdělila maminka. Po půlnoci byl vůz nalezen na parkovišti. Ospalé, ale živé a zdravé dítě předali policisté jeho rodičům. Po zlodějích, kteří si odnesli jen autorádio, policie pátrá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků