Hlavní obsah
Mickey Mouse Foto: archiv, Novinky

Mickey Mouse musí zemřít, žádá klerik

Nejslavnější myš Micky Mouse světa je podle saúdskoarabského šejka Muhammada Munadžída „jedním ze Satanových vojáků“, a proto musí zemřít - stejně jako všichni ostatní myšáci a myšice. Důvod? Myš je podle islámského práva šaría nečistá a poskvrní vše, čeho se dotkne. A to podle něj platí pro každou myš, i pro tu obrázkovou, jak uvádí deník The Daily Telegraph.

Mickey Mouse Foto: archiv, Novinky
Mickey Mouse musí zemřít, žádá klerik

„Podle islámského práva je myš odpudivé, zkázné stvoření. Ale i tvorové, kteří jsou odporní podle přirozenosti, logiky a tedy i podle šaríi, jsou nyní báječní a děti je milují" tvrdé šejk.

"Z Mickye Mouse se stala uctívaná postava, ačkoliv podle islámského práva by měl být každopádně zabit,“ žehrá klerik, který strávil několik let jako diplomat v USA. Není to jeho první výpad.

Minulý měsíc odsoudil hry v Pekingu jako „bikinovou olympiádu“ a dodal, že Satan je štěstím bez sebe, když vidí atletky ve skrovném odění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků