Hlavní obsah
Markéta Hrubešová vede dceru Christell k lásce k pivu. Foto: Michaela Feuereislová, Novinky

Markéta Hrubešová po vyhazovu z vaření na Nově napsala kuchařku

Herečku Markétu Hrubešovou (39) před pár měsíci v rubrice o vaření ve Snídani s Novou nečekaně vyměnili za kolegyni Adélu Gondíkovou (37). O té se ví, že žádná kuchařinka není. "Já měla aspoň čas napsat svoji vlastní kuchařku s mými recepty," řekla Novinkám Hrubešová.

Markéta Hrubešová vede dceru Christell k lásce k pivu. Foto: Michaela Feuereislová, Novinky
Markéta Hrubešová po vyhazovu z vaření na Nově napsala kuchařku

Markéta Hrubešová i v soukromí velmi ráda vaří, a ač na to její postava nevypadá, své výtvory také zdatně konzumuje. "Teď byl zrovna manžel pracovně v Thajsku, ale stejně jsem si občas uvařila sama pro sebe. Naposledy candáta na listovém špenátu s bulgurem. Ale nevychutnala jsem si to. U jídla mám ráda společnost," přiznala.

Když byla Markéta slaměná vdova, vyrazila si aspoň na večeři s maminkou, sestrou, dcerou a neteří.

Markéta Hrubešová se sestrou Bárou, dcerou a neteří

Foto: Michaela Feuereislová, Novinky

"Málokdy máme možnost vidět se všechny ženské dohromady. S maminkou častěji, protože je v důchodu, ale sestra je stejně jako já zaměstnaná žena, pracuje jako průvodkyně. Naše holky jsou spolu častěji, navzájem si je hlídáme," řekla Novinkám u moravských vrabců s bramborovým knedlíkem v restauraci Havelák, kam rodinku vytáhla na Svíčkovou párty.

Míšu Noskovou se manžel pokoušel hodit do bazénku se svíčkovou, dceru Hrubešové Christell u toho tančila

Foto: Michaela Feuereislová, Novinky

Hrubešová se pochlubila, že 5. května vyjde její vlastní kuchařka. "Jmenuje se Tak vařím já. Jsou tam opravdu jen moje recepty a jsem na ni pyšná. Strávila jsem nad ní tři měsíce. Jde o jídla, která mám ráda já, moje rodina, kamarádi a známí. A zároveň je lze rychle a dobře uvařit," upřesnila.

V podtitulu kuchařky stojí, že je pro zaměstnané ženy. "Dala bych ráda návod ženám, které nemají čas připravovat tři hodiny složitá jídla. Moje večeře by měla být hotová za půl hodiny," dodala herečka.

Na obrazovku by se Markéta s nějakým pořadem o vaření ráda vrátila. "Ale představovala bych si to jinak. Ve Snídani s Novou nebyl vůbec čas ukázat, že opravdu sama vařím. Vždycky přišel kuchař s receptem a neměla jsem možnost do něj nijak zasahovat," uvedla. "Nezačala jsem cibuli krájet před rokem. Gastronomie mě baví a pravidelně vařím už patnáct let, tak chci, aby to bylo poznat," uzavřela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků