Hlavní obsah
Závodník Rob Sloan během maratónu v Kielderu beze studu podváděl. Foto: Profimedia.cz

Maratónec se chlubil jako třetí v cíli, jel ale autobusem

V okolí vesnice Kielder v anglickém Northumberlandu se v neděli opět běžel maratón, který patří k těm nejkrásnějším v Británii. Jeden z místních závodníků uběhl více než 42kilometrovou trasu v obdivuhodném čase 2:51:00 a získal bronz. Po závodu se ale objevily pochybnosti o jeho výkonu a k velkému překvapení všech se zjistilo, že beze studu podváděl.

Závodník Rob Sloan během maratónu v Kielderu beze studu podváděl. Foto: Profimedia.cz
Maratónec se chlubil jako třetí v cíli, jel ale autobusem

Někteří závodníci trefně poukázali na to, že je Rob Sloan, který doběhl do cíle jako třetí, během závodu určitě nepředběhl. Jednatřicetiletý závodník zpočátku jakákoli obvinění popíral a dušoval se, že se žádného podvodu nedopustil.

Později však přiznal, že zhruba na 32. kilometru nasedl na autobus, protože se cítil unavený. V zalesněné oblasti pak z autobusu vystoupil a doběhl si pro bronz. Jeden ze svědků uvedl, že ho spatřil za stromem. Vylezl prý, až když přeběhl první a druhý závodník.

„Byl jediným závodníkem, který zaběhl druhou polovinu závodu rychleji než tu první,“ řekl deníku The Daily Telegraph Steve Cram, držitel bývalého světového rekordu a organizátor závodu v Kielderu.

Sloan označil obvinění za absurdní

Sloan, bývalý armádní mechanik z Downhillu v Sunderlandu, už několik minut po doběhnutí hovořil s novináři a závod popsal jako neuvěřitelně obtížný. Když se pak začalo o jeho výkonu pochybovat, velmi se rozhořčil.

„Tato křivá obvinění mě naštvala a znepokojila. Je to zkrátka absurdní,“ prohlašoval rozhodně Sloan. Jenže organizátoři začali s vyšetřováním a Sloan se nakonec přiznal. Nasedl prý na jeden z 12 autobusů, které vozily diváky maratónu kolem jezera.

„Po tomto zjištění dostal bronzovou medaili Steven Cairns ze skotského Peebles, který si ji skutečně zasloužil,“ řekl jeden z organizátorů.

Ačkoli Sloanovi hrozí vyloučení z klubu a pravděpodobně už si tento maratón nikdy nezaběhne, ze závodiště neodešel s prázdnou. Den předtím totiž vyhrál závod na deset kilometrů. Zdá se, že v tomto případě opravdu nepodváděl a medaile mu tedy zůstane, uvedl deník The Daily Telegraph.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků