Hlavní obsah
 

Majitelka slavné opičky z Ikey demonstrovala za její návrat domů

Sedmiměsíční opička jménem Darwin, která se před dvěma týdny ztratila v zimním kabátku v obchodním domě Ikea v Torontu, stále zůstává v útulku pro zvířata. Za její navrácení domů se ve středu konala protestní akce, které se zúčastnila i její majitelka Yasmin Nakhudaová, informovala agentura Reuters.

 
Majitelka slavné opičky z Ikey demonstrovala za její návrat domů

Protest se uskutečnil před kanceláří torontské záchytné stanice pro zvířata, jejíž pracovníci makaka rhesus ženě odebrali. Zhruba dvě desítky lidí tam demonstrovaly s transparenty s nápisy: Vraťte Darwina jeho milující rodině nebo Pusťte hned Darwina!

„Odebrali ho velmi brutálně. Způsob, jakým to udělali, podle mě nebyl fér. Bylo to velmi kruté,“ popsala nešťastná majitelka. Chov takovýchto exotických zvířat je totiž v Torontu zakázán.

Darwin se Nakhudaové ztratil 9. prosince, když se mu povedlo utéct z klece v zaparkovaném autě u obchodního domu. Oblečený do huňatého kabátku nešťastně pobíhal po parkovišti.

Zákazníci tedy zavolali odchytovou službu, která zvíře umístila do útulku, odkud ho jeho majitelce nechtějí vrátit. Žena už před časem upozornila na videa na internetu, která dokumentují, že se měl Darwin doma jako v bavlnce.

BEZ KOMENTÁŘE: Darwin jako skutečný člen rodiny

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků