Hlavní obsah
Ostrava 3.4.2017 Předpremiérová beseda k inscenaci činohry NDM Zamilovaný Shakespeare. Foto: Josef Zajíc

Madonna odsoudila přítomnost vojáků v Iráku

Zpěvačka Madonna vyzvala amerického prezidenta George W. Bushe, aby se přičinil o okamžité stažení amerických vojenských jednotek z Iráku. Prohlásila to v úterý v rozhovoru pro britský rozhlas.

Ostrava 3.4.2017 Předpremiérová beseda k inscenaci činohry NDM Zamilovaný Shakespeare. Foto: Josef Zajíc
Madonna odsoudila přítomnost vojáků v Iráku

"Jednoduše nechci americké jednotky v Iráku, tečka," prohlásila šestačtyřicetiletá Madonna v show Jeremyho Vinea pro stanici BBC 2 Radio.

"Mé pocity jsou takové - proč bychom to nemohli udělat?" dodala zpěvačka, která je známá svým postojem proti válkám a kontroverzními názory. Americkou veřejnost pobouřila loni svým klipem k písni American Life, který je považován za výrazně "protibushovský".

Polarizace společnosti

Podle ní se terorismus vyskytuje všude po celém světě. "Světový terorismus je dole na ulici, kolem vašeho domu. Je v Kalifornii." Dále uvedla, že je absurdní domnívat se, že USA mohou terorismus vymýtit tím, že budou "házet tuny granátů na nevinné lidi".

Madonna, která žije se svým britským manželem v Londýně, mimo jiné upozornila, že americká společnost se začíná velmi dělit.

"Jsou lidé, kteří nechtějí přemýšlet a kteří si jen chtějí střežit toho, co jim patří. Jsou lidé, kteří jsou sobečtí a omezení ve svém myšlení, a také ti, kteří se velmi bojí svých rozhodnutí," uzavřela Madonna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků