Hlavní obsah
Lvi se po spatření slonice dali kvapně na útěk Foto: Profimedia.cz

Lvi zbaběle utekli na strom před rozzuřenými slony

Lev je sice považován za krále zvířat, ale někdy musí jít pýcha stranou. Důkazem jsou snímky z Tanzánie, kde se skupina lvů urychleně vydrápala na strom, aby unikla před slony.

Lvi se po spatření slonice dali kvapně na útěk Foto: Profimedia.cz
Lvi zbaběle utekli na strom před rozzuřenými slony

„Byli jsme na foto výletě, když v tom jsme spatřili skupinu dospělých lvic a mladých lvů, jak lenoší ve stínu stromů. O kus dál bylo velké stádo slonic a jejich mláďat. Pravděpodobně vycítily lvy a rozhodly se zjistit, zda pro ně nejsou hrozbou,“ řekl pro web MailOnline fotograf Zhayynn James, který situaci zachytil v rezervaci Ngorongoro.

Útočiště našli na vzrostlém stromě

Foto: Profimedia.cz

Jedna ze slonic přišla blíž a na lvy začala výhružně troubit a naznačovat útok. Šelmy neváhaly a okamžitě se daly na útěk na blízký strom. O chvíli později přišly na podporu i další samice a lvi měli co dělat, aby se na stromě udrželi. Nakonec skončili všichni vedle sebe na jedné větvi, vyskládaní jako slepice na bidýlku.

Nakonec skončili skoro všichni vedle sebe na jedné větvi

Foto: Profimedia.cz

„Skoro přes sebe přepadávali, jak se snažili utéct z dosahu slonů. Málem z toho stromu spadli. Slonice se ale krátce po zastrašení šelem vydaly spokojeně pryč,“ dodal 40letý fotograf.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků