Hlavní obsah
Jednou z hlavních disciplín Oranžového vítání prázdnin bylo rozstřelování atomu. Foto: Lenka Pokorná

Lucie Váchová míří na Miss Universe

Lucie Váchová si vychutnává poslední dva měsíce kralování na pomyslném trůnu české krásy. Na mrhání časem ale nemá ani pomyšlení, neboť se teprve před čtrnácti dny dozvěděla, že pojede reprezentovat naši republiku do Ekvádoru na Miss Universe.

Jednou z hlavních disciplín Oranžového vítání prázdnin bylo rozstřelování atomu. Foto: Lenka Pokorná
Lucie Váchová míří na Miss Universe

"Nestačila jsem se o té zemi mnoho dozvědět, ale určitě se tam těším," konstatovala nadšeně.

"Protože mám už za sebou Miss World v Číně, nevěřím, že bych v Equadoru zvítězila, ale v každém případě to beru jako svou velkou příležitost," podotkla Lucie, která si z Číny přivezla úctyhodné druhé místo v dílčí soutěži Miss Sport. 

Maturitu odloží

Profesní povinnosti ji pravděpodobně zbaví možnosti složit maturitu v řádném termínu. Lucie se zkoušky dospělosti zhostí asi až letos v září.

Účast na světových soutěžích ale studentku gymnázia neomlouvá ze zkoušek během roku. "Zrovna teď jsem byla zkoušená z patnácti maturitních otázek. Bylo to pololetní přezkoušení a dostala jsem za dva, což beru, je to pěkná známka," pochlubila se miss.

Před maturitní komisí se bude potit nad otázkami z češtiny, angličtiny, němčiny a dějepisu. Největší strach má prý z němčiny.

Adoptovala šestiletou holčičku

Váchová stejně jako nedávno Lucie Bílá na dálku adoptovala dítě. Je jí šestiletá holčička s africké Guineje. Jmenuje se Assaia Sally a miss jí zaplatila roční vzdělání. 

"Rozhodla jsem se, když na naši školu dorazil letáček o tom, že je možnost adoptovat děti z Afriky a pomoci jim finanční částkou ke studiu," vysvětlila Váchová. Smlouvu podepsala již před půl rokem a původně vůbec nezamýšlela adopci zveřejňovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků