Hlavní obsah
Princ Andrew Foto: Neil Hall, Reuters

Londýn propadl panice, kvůli vetřelci v paláci legitimovali i prince Andrewa

Britští policisté velmi razantně požadovali před Buckinghamským palácem doklady totožnosti po princi Andrewovi. Stalo se to pár dnů poté, co do areálu paláce pronikl vetřelec. Vévoda z Yorku, který je druhým synem královny Alžběty II., v sobotu ocenil, že se mu policie omluvila.

Princ Andrew Foto: Neil Hall, Reuters
Londýn propadl panice, kvůli vetřelci v paláci legitimovali i prince Andrewa

Scotland Yard BBC potvrdil, že ve středu večer zastavili před Buckinghamským palácem muže a požadovali po něm, aby se identifikoval.

Bulvární list Sunday Express uvedl, že policisté vyzvali Andrewa, kterého nepoznali, aby zvedl ruce vzhůru a položil se na zem, přičemž použili zbraň. Scotland Yard ale použití zbraně i síly popřel.

Princi se policie omluvila, což ocenil slovy: „Policie dělá obtížnou práci, když má zajistit bezpečnost královské rodiny a odvrátit vetřelce. Někdy jednají chybně. Jsem vděčný za jejich omluvu a těším se na budoucí bezpečné procházky v zahradě.“

Britská policie zatkla v pondělí dva muže pro pokus o krádež v Buckinghamském paláci. Jednoho z nich zadržela v areálu paláce, druhého venku před palácem. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků